KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12422197
nr 1242 2197
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, "Vicke Andrén", 1918, signerad. Motivet: 19,8x29,5 cm, löst blad
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 18 mars 2019
kl 18:04:48
17/3 21:41:53
18 mar
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn
nr 1242 2197
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.000 kr |
måndag 18 mars 2019 |
17/3 21:41:53 | 1 | Vinnande bud |
18 mar
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Läs mer om Grafik
Anders Zorn